Abicosan - Exilis

EXILIS ZABIEG NA CIAŁO

EXILIS, to zabieg wyszczuplający, który zapewnia modelowanie sylwetki i redukcję tkanki tłuszczowej. Jego wszechstronne działanie wynika z połączenia dwóch dotychczas stosowanych wyłącznie oddzielnie mechanizmów – terapii ultradźwiękowej i radiofrekwencji.

EXILIS jest zabiegiem całkowicie bezinwazyjnym, bezpiecznym i bezbolesnym, choć w jego trakcie można odczuwać lekkie ciepło. Nie wymaga żadnego wcześniejszego przygotowania, czy znieczulenia oraz okresu rekonwalescencji.

Wyszczuplanie i modelowania sylwetki odbywa się w 3 etapach (technologia R.I.D.):

  • Rozpoznanie (reach) – skojarzenie ultradźwięków z energią o wysokiej częstotliwości pozwala dotrzeć do wcześniej opornej tkanki i zastosować terapię. Exilis jest kierowany na dokładnie określoną głębszą tkankę tłuszczową, a kontaktowe chłodzenie powierzchni reguluje temperaturę skóry i chroni delikatne struktury skórne.
  • Izolacja (isolate) – fale ultradźwiękowe przerywają zwłóknienia w strukturach tłuszczowych, powodując podział pakietów komórek tłuszczowych na pojedyncze jednostki. Nie osłonięte komórki tłuszczowe są wtedy łatwiej dostępne niż kiedykolwiek i podatne na skuteczną terapię.
  • Deaktywacja (deactivate) – depozyty tłuszczowe zazwyczaj składają się z metabolicznie nieaktywnych komórek. Energia o wysokiej częstotliwości powoduje precyzyjne głębokie nagrzewanie tkanki. Inicjowana jest aktywność metaboliczna i przyspieszone zostają procesy lokalnej lipolizy tkanki tłuszczowej. W tym samym czasie apoptoza zmniejsza liczbę adipocytów. Objętość komórki tłuszczowej zmniejsza się i tkanka tłuszczowa ulega redukcji.

Dla uzyskania najlepszych efektów zaleca się wykonanie 4 zabiegów co 10-14 dni. Po zabiegu należy pić duże ilości wody, aby przyspieszyć procesy lipolityczne i metaboliczne mające na celu usunięcie tkanki tłuszczowej. Wskazana też jest umiarkowana aktywność fizyczna i lekka dieta – dla jeszcze lepszych efektów! Zabieg jest bezbolesny i komfortowy.

EXILIS stanowi również procedurę wspomagającą przy zabiegach inwazyjnej liposukcji. Zabiegi  Exilis mogą odwlec lub wyeliminować konieczność inwazyjnych zabiegów,
 w szczególności w przypadku pacjentów z łagodnymi i umiarkowanymi złogami tłuszczowymi oraz przeciwwskazaniami do zabiegu lipoplastyki. Zastosowane po liposukcji polepszają efekt estetyczny.

 

    Napisz do nas

    Zobacz inne zabiregi