Abicosan - FALE RADIOWE

Fale radiowe

Zabiegi falami radiowymi na twarz lub ciało zapewniają doskonałe efekty, głównie poprzez: stymulację wytwarzania kolagenu i elastyny, spłycanie zmarszczek, intensywną regenerację oraz redukcję zwiotczeń.

 

Fale radiowe wytwarzane są przez prąd o wysokiej częstotliwości. W trakcie ich emisji energia elektryczna zamieniana jest w elektromagnetyczną. Dociera ona bezpośrednio do tkanek, gdzie następuje ich podgrzanie przez wzbudzanie jonów. Energia pobudza ruch jonów, które ocierając się o siebie wytwarzają ciepło w następstwie czego podgrzane zostają białkowe włókna kolagenowe.
Dochodzi do uporządkowania się ich struktur, co skutkuje lepszym napięciem i spłyceniem zmarszczek. Energia RF pobudza również komórki fibroblastów do tworzenia nowych włókien.

 

Reasumując dzięki falom radiowym ciepło wytwarzane jest wewnątrz tkanek, a nie dostarczane z zewnątrz, dlatego zabieg stymuluje zarówno tkanki powierzchniowe, jak i te położone głębiej. Zjawisko to nazywane jest diatermią.
Naturalne procesy biologiczne zachodzące w tkankach, sprawiają że skóra z czasem traci swą jędrność, ponieważ włókna kolagenowe ulegają deformacji, wydłużają się i skręcają.

 

Zabieg na twarz i ciało polega na podgrzewaniu włókien kolagenowych do temperatury 43ºC, co wywołuje ich kurczenie, napinanie oraz zapewnia stymulację procesów regeneracyjnych i uporządkowanie struktur.

    Napisz do nas

    Zobacz inne zabiregi