Abicosan - KONSULTACJA TRYCHOLOGICZNA + TRICHOMETRIA + TRICHOGRAM

KONSULTACJA TRYCHOLOGICZNA + TRICHOMETRIA + TRICHOGRAM

Podczas jednej wizyty przeprowadzana jest konsultacja trychologiczna rozszerzona o trichometrię, a także wykonywany jest trichogram.
Podczas pierwszej konsultacji trychologicznej przeprowadzany jest pełen wywiad trychologiczny oraz specjalistyczne badanie skóry głowy oraz włosów przy użyciu trichoskopu (powiększenie 60x, 150x, 700x).Badanie przeprowadzamy w czasie rzeczywistym. Dodatkowo wykonywana jest trichometria pozwala poszerzyć diagnostykę o ocenę parametrów włosa tj. grubość włosa, gęstość włosów, stan cebulki włosa, jakość łodygi włosa. Do wykonania trichometrii pobieranych jest kilka włosów (2-3).
Po zapoznaniu się z problemem ustalamy indywidualny plan pielęgnacji domowej oraz terapii gabinetowej.
Przygotowanie do wizyty:
– nie myj skóry głowy 24h przed wizytą;
– zabierz ze sobą wyniki badań podstawowych (morfologia, TSH,ft4,ft4, poziom glukozy, insuliny, kortyzolu i prolaktyny);
– spisz przyjmowane leki oraz suplementy diety (nazwa oraz dawka);
– nie stosuj preparatów do stylizacji;

Trichogram jest badaniem stanu cebulek włosów, polegającym na pobraniu od 50 do 100 włosów. Ich korzenie są analizowane pod mikroskopem w laboratorium. Analizie poddawane są włosy wraz z cebulkami, czasami oceniania jest również łodyga włosa. Specjalistyczne badanie pobranych włosów wykonywane jest pod mikroskopem.

Wskazania do wykonania trichogramu:
– nadmierne wypadanie włosów;
– łysienie

Przygotowanie do wykonania trichogramu:
– na trzy dni przed zabiegiem nie wolno myć skóry głowy i włosów. Ponadto przed wizytą nie można farbować włosów i nie przeprowadzać zabiegów fryzjerskich.

Przeprowadzenie wywiadu, wykonanie trichoskopii z trichometrią oraz analiza wyników trichogramu pozwala na szersze rozpoznanie problemu nadmiernego wypadania włosa oraz łysienia, a tym samym na odpowiednie dobranie terapii trychologicznej.

    Napisz do nas

    Zobacz inne zabiregi