Abicosan - APLIKACJA KWASU KOSMETYCZNEGO

Zabiegi kwasami (escorzin, kwas glikolowy, azelainowy)

Kwas glikolowy
Naturalnie występuje w trzcinie cukrowej. Rozjaśnia i rozświetla skórę, wygładza naskórek, nawilża, spłyca zmarszczki. Jego cząsteczki mają niewielkie rozmiary, łatwo więc przenikają przez skórę i pobudzają komórki do produkcji kolagenu i elastyny. W niskich stężeniach (do 15 proc) kwas glikolowy efektywnie nawilża skórę i delikatnie złuszcza wierzchnią warstwę naskórka, a także pobudza aktywność fibroblastów, wspomagając regenerację skóry właściwej. W stężeniu 20-35 proc. daje również efekt powierzchniowego peelingu. Stężenia wysokie – 50-70 proc. – silnie złuszczają naskórek i pobudzają regenerację skóry właściwej.

 

Escorzin
Produkt z kwasem laktobionowym o działaniu regenerującym, wybielającym i silnie nawilżającym. Jest wskazany w przypadku przebarwień, zmarszczek, cery suchej i rozszerzonych naczynek krwionośnych.
Jego główne działania to: eksfoliacja, spłycenie zmarszczek, ochrona przed przedwczesnym starzeniem się skóry, odnowa i wygładzenie.

 

Kwas azelainowy
Kwas azelainowy jest kwasem dikarboksylowym, który działa przeciwzapalnie, przeciwbakteryjnie, wybielająco i złuszczająco. Dlatego bardzo często wykorzystuje się go przy leczeniu trądziku oraz przy usuwaniu przebarwień. Wykazuje silne działanie keratolityczne, przez co zmniejsza tworzenie się czopów łojowych. Hamuje również rozwój bakterii odpowiedzialnych za powstawanie trądziku oraz wytwarzanie kwasów tłuszczowych, mających istotne znaczenie w powstawaniu zmian trądzikowych. Hamuje wzrost i nadmierną aktywność melanocytów przez co jest skuteczny w przypadku trudnych przebarwień.

 

Przeciwwskazaniami do stosowania kwasów są: liczne znamiona, AZS, egzemy, łuszczyca, opryszczka, skłonność do powstawania bliznowców, okres rekonwalescencji po zabiegach chirurgicznych w obrębie twarzy, skóra podrażniona, alergie skórne, doustna terapia pochodnymi witaminy A, oparzenia słoneczne, ciąża.

 

Co najmniej 3 tygodnie przed planowanym zabiegiem nie wolno się opalać. Na tydzień przed zabiegiem nie należy nakładać na skórę preparatów z retinoidami, opalać się, depilować, poddawać dermabrazji czy elektrolizie.

    Napisz do nas

    Zobacz inne zabiregi